Pilates s Katkou

Co je to pilates?

Pilates je ucelený cvičební postup, jehož cílem je zlepšit kontrolu nad svým tělem, posílit jej a zlepšit jeho ohebnost. Tím, že je zde kladen důraz na rozvoj uvědomování si tělesného pohybu, je pro metodu charakteristická naprostá přesnost provedení jednotlivých pohybů každého cviku. Pilates je velmi všestranným druhem cvičení, které vhodné pro sportovce i širokou veřejnost. Díky různým stupňům obtížnosti provedení neklade nároky na trénovanost jedinců a cvičit se může v každém věku.

Jak to funguje?

Plynulé a precizní provádění jednotlivých cviků klade důraz na rozvoj hluboko uložených svalů zádových a břišních. Dále učí pracovat pomocí uvědomělého dechu s bránicí a pánevním dnem. Veškerý pohyb zde vychází ze stabilního středu (tzv. Powerhousecentrum síly) do všech periferních částí těla. To vše pomáhá poskytnout kvalitní oporu pro tvoji páteř a oprostit tě od bolestí. Dále je to cesta, jak získat ploché funkční břicho a zlepšit držení svého těla.

Proč právě pilates?

Katka je zkušená trenérka, která přesně ví, jakým způsobem nejlépe zapojit tvé vnitřní svaly tak, aby cvičení zlepšovalo správné držení těla a pomohlo ti vypracovat tvé bříško do plavek. Pod jejím vedením získáš ve svém středu skutečnou sílu, která se stane základem pro tvůj každodení bezbolestný pohyb.