Jóga se Světlanou

Co je to jóga?

Slovo yoga pochází z védských sanskrtských textů a znamená spojit nebo propojit. Přeneseně pak překládáme jako: „uvést něco do praxe“. Jóga je proces vedoucí k  jednotě, osvobození a seberealizaci. Jóga je učení, které vzniklo před více, než dvěma tisíci lety v Asii. Jak název napovídá, nejedná se o sport, ale o celý životní styl.

Jak to funguje?

Jóga ovlivňuje náš fyzický i psychický stav. Zlepšuje pružnost těla, pevnost svalů, vytrvalost a rovnováhu. Zároveň zklidňuje mysl, a působí podpůrně i relaxačně. Jógový pohyb působí také na vnitřní prostředí těla (orgány, endokrinní žlázy, biologické procesy...). Z tohoho zjištění vychází mimo jiné hormonální jóga.

Jóga je jedna, ale přístupů je mnoho. Rozlišujeme různé školy, techniky a styly, ze které se liší přístupem i náročností. U nás v Dreamfit máme zástupce jemné meditační jógy, i té dynamičtější, při které dostaneš zabrat. Kterou si vybereš?

Proč právě jóga?

Jóga je skvělým způsobem, jak držet svě tělo a mysl v harmonii. jak si dpočinout a zároveň protáhnout a zpevnit své tělo. Je to efektivní cesta k lepšímu zdraví a kvalitnější kondici. Přijďte si to vše vyzkoušet na vlastní kůži ;)

Ashtanga jóga

Ashtanga jóga , neboli aštanga je tradiční jógová škola známá tisíce let. Vyučuje se jako první, druhá a třetí série různých ásan ( tělesných pozic se správným držením těla).

Jak to funguje?

Pravidelnost opakování ásan vede studenty k úplné samostatnosti a možnosti cvičit tyto série i mimo lekce. Teprve po zvládnutí první série krok za krokem se přechází k druhá a následně ke třetí sérii. S využitím dechové techniky se organismus zahřívá a rychleji se vyplavují škodliviny z těla, detoxikují se tak orgány i svaly a zároveň se pročišťuje krev. Tělo se stává lehké, pružné, silné a zdravé.

Proč právě  Ashtanga jóga?

Praxe aštangy neprospívá pouze tělesně, ale i duševně - vše je vzájemně propojené.

I když se aštanga může jevit jako náročnější, není třeba se jí bát. Jóga počítá i s nedokonalostmi a limity, které v sobě zatím máme.

Důležitá je především radost.

 

Trenérka lekce

Světlana Bělíková

Více informací

Světlana Bělíková